Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

AKKUYU ÇED raporu sunuldu

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi'ne ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu. Söz konusu ÇED Raporu’na ilişkin1. İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı Geçtiğimiz Ekim..

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi'ne ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇEDraporuÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu.

Söz konusu ÇED Raporu’na ilişkin1. İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı Geçtiğimiz Ekim ayında yapılmıştı. Konuyla ilgili yapılana yazılı açıklamaya göre, birçok kuruluş temsilcisi 3 bin sayfanın üzerindeki ÇED Raporu’nu inceleme sürecinde olduklarını belirterek, değerlendirmelerini komisyona yazılı olarak ileteceklerini bildirdi. Bunun üzerine de Komisyon Başkanı, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden gelen ek inceleme süresi ve görüşler doğrultusunda değerlendirmesini ileri bir tarihe bıraktı. Geçen sürede kurum ve kuruluşlarından gelen görüşler, Akkuyu NGS AŞ tarafından ÇED Raporu’nda dikkate alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerini dikkate alarak Komisyonun Rapor Değerlendirme çalışmaları neticesinde alacağı kararını Akkuyu NGS Elektrik Üretim AŞ'ye bildirecek. Çevre Bakanlığı’nın, komisyon ile yapacağı değerlendirmenin ardından ÇED Raporu’na ilişkin karar vermesi bekleniyor.

Haber Arşivi
 • Çevtaş Finlandiya'da !
 • AHMA & ÇEVTAŞ İşbirliği
 • Bakanlık harekete geçti
 • AKKUYU ÇED raporu sunuldu
 • GEÇİCİ FAALİYET BELGESİ (GFB) ve ÇEVRE İZNİ İLE İLGİLİ DUYURU
 • 2023'e Doğru AB Sürecinde Türkiyede Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi Mevzuat ve Uygulamaları Paneli • Hava Durumu
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar3.85193.8674
  Euro4.52334.5414
  online destek
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi1
  Bugün Toplam2
  Toplam Ziyaret9434