Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

AKKUYU ÇED raporu sunuldu

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi'ne ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu. Söz konusu ÇED Raporu’na ilişkin1. İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı Geçtiğimiz Ekim..

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi'ne ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇEDraporuÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu.

Söz konusu ÇED Raporu’na ilişkin1. İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı Geçtiğimiz Ekim ayında yapılmıştı. Konuyla ilgili yapılana yazılı açıklamaya göre, birçok kuruluş temsilcisi 3 bin sayfanın üzerindeki ÇED Raporu’nu inceleme sürecinde olduklarını belirterek, değerlendirmelerini komisyona yazılı olarak ileteceklerini bildirdi. Bunun üzerine de Komisyon Başkanı, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden gelen ek inceleme süresi ve görüşler doğrultusunda değerlendirmesini ileri bir tarihe bıraktı. Geçen sürede kurum ve kuruluşlarından gelen görüşler, Akkuyu NGS AŞ tarafından ÇED Raporu’nda dikkate alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerini dikkate alarak Komisyonun Rapor Değerlendirme çalışmaları neticesinde alacağı kararını Akkuyu NGS Elektrik Üretim AŞ'ye bildirecek. Çevre Bakanlığı’nın, komisyon ile yapacağı değerlendirmenin ardından ÇED Raporu’na ilişkin karar vermesi bekleniyor.

Haber Arşivi
 • 2017 ÇED Çalıştayı
 • Çevtaş Finlandiya'da !
 • 2017 Antalya Atık Yönetimi Sempozyumu
 • AHMA & ÇEVTAŞ İşbirliği
 • Bakanlık harekete geçti
 • ULUSLARARASI ÇED KONGRESİ • Hava Durumu
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar5.31055.3317
  Euro6.03446.0586
  online destek
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi3
  Bugün Toplam50
  Toplam Ziyaret16760