Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

GEÇİCİ FAALİYET BELGESİ (GFB) ve ÇEVRE İZNİ İLE İLGİLİ DUYURU

GEÇİCİ FAALİYET BELGESİ (GFB) ve ÇEVRE İZNİ İLE İLGİLİ DUYURU
31.07.2013
Bakanlığımız tarafından, Çevre İzni olmadan faaliyet gösteren mevcut işletmelere izin işlemlerini tamamlamak üzere 31.12.2013 tarihine kadar süre verilmiştir. Bu tarihe kadar başvuruda bulunan işletmelere idari yaptırım kararı uygulanmayacak olup, bu tarihten sonra izni olmadan çalıştığı tespit edilen işletmelere para cezası ve faaliyet durdurmaları içeren idari yaptırım kararları uygulanacağı tüm Valiliklere bildirilmiştir.

Çevre Kanuna istinaden 29.04.2009 tarihli ve 27214 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak, 01/04/2010 tarihinde yürürlüğe giren Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2 listelerinde yer alan işletmelerin Çevre izin ve lisansı almaları zorunludur. Çevre İzin ve Lisansı olmadan faaliyet gösteren işletmelere Çevre Kanununun 20. Maddesi gereği idari para cezaları uygulanmaktadır.

Geçici Faaliyet Belgesi veya Çevre İzni bulunmayan işletmelerin Çevre mevzuatına uygun tedbirleri alarak faaliyetlerine devam etmelerinin sağlanması amacıyla 31.12.2013 tarihine kadar Geçici Faaliyet Belgesi başvurusunda bulunlınıpan ve Çevre mevzuatında yer alan diğer hususlara uygun çalışan işletmelere, idari para cezası uygulanmayacaktır. Ancak bu tarihten sonra izni olmadan çalıştığı tespit edilen işletmelere Çevre Kanunun 20. Maddesi gereği 1.693.300 TL'ye varan idari para cezaları ve faaliyet durdurmaları da kapsayan idari yaptırım kararları uygulanacaktır.

Çevre izin ve lisans belgesi başvuruları; Yönetmeliğin Ek-1listesinde belirlenen işletmeler için Bakanlık; Ek- 2 listesinde belirlenen işletmeler için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından değerlendirilmektedir. İzin Lisans işlemleri ve süreci ile ilgili gerekli olan bilgi, belge içeriklerine ilişkin güncel formatlar (http://www.csb.gov.tr/gm/ced/) web adresinde "İzin Lisans İşlemleri" başlığı altında yayınlanmaktadır.

Kamuoyuna duyurulur.

Haber Arşivi
 • 2017 ÇED Çalıştayı
 • Çevtaş Finlandiya'da !
 • 2017 Antalya Atık Yönetimi Sempozyumu
 • AHMA & ÇEVTAŞ İşbirliği
 • Bakanlık harekete geçti
 • ULUSLARARASI ÇED KONGRESİ • Hava Durumu
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar5.31055.3317
  Euro6.03446.0586
  online destek
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi2
  Bugün Toplam50
  Toplam Ziyaret16760