Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

ÇED

 

Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED)

 

Doğanın temiz tutulması, dünyanın geleceğinin daha parlak ve uzun olmasıyla birebir doğru orantılıdır. Doğanın kirlenmesi, oksijenimiazin azalmasına yani dolaylı yoldan daha çabuk hastalıklara yakalanma riskinin artmasına ve insan sağlığının yavaş yavaş yitirilmesine neden olmaktadır. Bu sebeple çevre kirliliğine ve çevre kirliliğine neden olan yapıtlara karşı durulması birincil kuraldır.

Bu amaçla 11.08.1983 tarih ve 18132 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren 2872 Sayılı Çevre Kanunu yayınlanmıştır. Bu konunda Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) şu şekilde tanımlanmıştır.

“Gerçekleştirilmesi planlanan projelerin çevreye olabilecek olumlu ve olumsuz etkilerinin belirlenmesinde, olumsuz yöndeki etkilerin önlenmesi ya da çevreye zarar vermeyecek ölçüde en aza indirilmesi için alınacak önlemlerin, seçilen yer ile teknoloji alternatiflerinin belirlenerek değerlendirilmesinde ve projelerin uygulanmasının izlenmesi ve kontrolünde sürdürülecek çalışmalardır.”


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret16761