Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Çevre Danışmanlığı ve İşleyen Prosedür

                Çevre danışmanlığı kurum ve işletmelerin alması gereken mecburi bir hizmet olarak yasal yükümlülük gerektirmektedir. Çevre danışmanlık hizmetini veren firmaların yaptığı işlemleri aslında bahsi geçen kurum ya da işletme kendi bünyesinde bir birim oluşturarak da yapabilir. Ancak bu anlamda profesyonel bir firmanın vereceği hizmeti sağlamak hiç de kolay olmayacaktır. Bu sebepten dolayı kurumların ve işletmelerin tercihi bu alanda hizmet veren profesyonel bir firmadan yardım almak yönünde oluyor.

 

                Öncelikli olarak siz kurumunuz adına bir çevre danışmanlık firması ile sözleşme imzalıyorsunuz. Bu aşamada seçim tamamen sizin insiyatifinize bağlı olacaktır. Kendiniz tercih ettiğiniz firma ile tüm şartları karşılıklı kabul etmeniz durumunda imzalayacağınız sözleşme anlaştığınız süre içerisinde iki tarafı da bağlayan bir sözleşmedir.

 

                Yapılan sözleşmeler genel olarak ortalama bir yıl süre için yapılmaktadır. Bu periyot içerisinde kurumunuzun çevre adına yapacağı, yapmış olduğu tüm uygulamalar, alınması gereken faaliyet raporları ve diğer tüm lisanslar çevre danışmanlık hizmeti almakta olduğunuz firmanın alanına girmiş olacaktır.

 

                Çevre danışmanlık firmanız imzalamış olduğunuz sözleşmeyi resmi kurumlara belgeleyecek ve bunun üzerine kurumunuz ile ilgili kısa bir değerlendirme süreci geçirilecek. Yapılan uygulamalar, faaliyetler ve bunun dışında evraklar gözden geçirilecek. Bu verilere göre danışmanlık firması uzmanları kurumunuzun çevre uygulamaları adına bir de rapor hazırlayacaklar.

 

                Bunun üzerine gerekli tüm evraklar ve raporlar ile birlikte ilgili kuruma geçici faaliyet için başvuruda bulunulacak. Bu konudaki tüm takipler çevre danışmanlık firmanıza aittir. Daha sonra gerekli izinler alındıktan sonra başka bir süreç daha devreye girecek. Tüm bu işlemler sonucunda kurumunuzda gerçekleştirilen tüm işlemler kontrol altında tutulmuş olacaktır. Bu açıdan bir danışmanlık firması ile çalışıyor olmak büyük bir külfetten kurtarıcı bir seçenek.


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret16760