Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Çevre Danışmanlık Çağımızın Olmazsa Olmazıdır

Çevre danışmanlık, müşterilerine çalışmalarında nasıl çevreyle uyumlu hareket edebileceklerini gösteren, bilgilendiren, fikir veren bir sistemdir.  Son yıllarda bu sisteme talep de epeyce artmıştır.Çevre danışmanlık sisteminin pek çok çeşidi vardır. Ancak en popüler iki grup sanayi ve çevreci hareket etmek isteyenlerdir.

            Çevre danışmanlık çalışanları çok çeşitli şekilde çalışmaktadır. Örneğin ciddi anlamda kanserojen olan Asbest Tehlike Değerlendirmesi veya Kurşun Tehlike Değerlendirmesi gibi inşaat hizmeti veren müşterilerine danışmanlık yapılmaktadır. Çünkü asbest hem, fabrika çalışanları için, hem de o çevrede yaşayanlar için son derece tehlikeli bir maddedir. Asbestin yoğun olduğu yerlerde kanser vakalarında ciddi artış yaşanmaktadır. Ayrıca asbestin doğaya karıştığı durumlarda uzun yıllar boyu telafisi zor ciddi doğa yıkımları söz konusu olabilmektedir. Çünkü bu madde sadece insanlara değil, diğer doğa canlılarına da büyük zararlar verebilmektedir. Özellikle bu alanda çevredanışmanlık hizmetinin önemi büyüktür.

            Çevre danışmanlık hizmeti sunanlar genellikle Çevre Mühendisliği, Çevre Bilimleri  veya başka bir bilim dalında eğitim almış kişilerdir. Bu anlamda ya lisans mezunu ya da yüksek lisans mezunlarıdır. Ayrıca onlar yanlış çalışmalar sonrası ortaya çıkabilecek yasal işlemler ya da cezalar konusunda da müşterileri bilgilendirmektedir. Bu açıdan gerek özel sektörde, gerekse kamu kurum ve kuruluşlarındaki müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadırlar. Çünkü sunulan bu hizmet ikili bir ilişki değildir. Aynı zamanda doğaya ve en nihayetinde tüm insanlığa olan sorumluluğun gereğidir. Dünyada sanayinin ve gelişmişliğin en üst düzeyde yaşandığı düşünülürse bu sistemin ne kadar zorunlu olduğu düşüncesi çok daha iyi anlaşılmaktadır. Çünkü gelişmişliğin bedelini asla doğa ödememelidir. Doğada meydana gelen tahribatın telafisi yüzyıllar alabileceği gibi, doğa da insanlardan bir şekilde doğa felaketleri şekilde intikamını almaktadır.


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret16760