Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Çevre Danışmanlık Firması Ne İş Yapar?

                Çevre danışmanlığı özellikle bir kurum, kuruluş ya da herhangi bir alanda çalışan işletmelerin son dönemlerde eskiye nazaran daha fazla duymakta olduğu bir kavram. Bu kavramın daha bilinir olmasındaki sebep ise Çevre Bakanlığı tarafından çevre danışmanlık hizmeti alımının zorunlu hale getirilmiş olması. Peki ne iş yapar çevre danışmanlığı alanında hizmet veren firmalar?

 

                Öncelikli olarak bürokrasi ve resmi işlemlerin ne kadar oyalayıcı ve zaman kaybettirici olduğunu bilirsiniz. Özellikle bir kurum ya da işletmenin sahibi ya da yöneticisi pozisyonunda iseniz bu yükümlülükler çoğu zaman can sıkıcı boyutlara ulaşabilir. Ancak diğer bir yandan da bunları yok saymak ya da önemsememek de oldukça riskli bir durum. İşte bu aşamada çevre danışmanlıkfirmaları sizin için kurtarıcı olacaklar.

 

                Çevre adına yapılan faaliyetler, zararlı ve kimyasal atıkların doğa için oluşturduğu ciddi bir risk söz konusu. Yine bakanlık son zamanlarda bu konuda işi çok sıkı tutuyor. İşte bu süreçten rahat bir şekilde geçebilmenizi de çevre danışmanlık firmaları sağlıyor.

 

                Çevre danışmanlık firmaları sizin için oyalayıcı olacak tüm prosedürleri sizin yerinize hallediyor. Size bir yönetici olarak yapacak tek iş firmanızı seçmek ve sözleşmeyi imzalamak kalıyor. Sözleşme imzalama aşamasını atlattıktan sonra anlaştığınız süre içerisinde danışmanlı firmanızın yetkilileri sizin faaliyetlerini tümüyle analiz eder ve bu konuda raporlar hazırlar.

 

                Sizin çevre faaliyetleriniz ile resmi kurumların istediği standartlar arasında bir mekanizma işlevi görürler. Bu aşamada sadece riskli ve yanlış uygulamalarda tarafınız uyarılarak gerekeni yapmanız beklenecektir. Bunun dışında bir sorun olmadığı durumlarda tüm işlemler, yönetmelikler ve izinler sizin haberiniz dahi olmadan kısa süre içerisinde çevre danışmanlık firmanız tarafından bizzat halledilecektir.


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret16760