Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Çevre Danışmanlık Hizmetleri Kimler Tarafından Koordine Edilir?


İnsanların ve bütün canlıların yaşam alanları olan çevrenin temiz olması ve kimyasal atıklardan arındırılmış olması tüm canlılar adına sağlıklı yaşam alanları oluşturulmasını sağlamaktadır. Bazı şirketler ürettikleri ürünlerden dolayı çevreye ve çevrede yaşayan canlılara oldukça fazla zarar vermektedir. Özellikle bu kimyasal atıklardan en fazla, atıklar genellikle denize boşaldığından dolayı balıklar etkilenmektedir. Bu çevresel kirliliğin önüne geçilmesi ve canlıların yaşamlarını tehlikeye atacak niteliklerde olan kimyasal atıkların önüne geçilebilmesi adına çevre kanununa uyulması gerekmektedir.

Çevre kanunu kapsamında, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve kontrol altına alınması adına, çevreye kirletici etkisi yüksek düzeyde olan işletmeler ve çevreye kirletici etkisi olan işletmeler denetime tabi tutulmaya başlanmış ve bu şirketlerin varlıklarını sürdürebilmeleri adına çevre izni ve çevre lisansı almaları gerekmektedir. Çevreye kirletici etkisi yüksek olan şirketlerin çevre izni belgesi alabilmeleri adına çevre danışmanlık hizmetlerini alması gerekmektedir. Çevtaş olarak verdiğimizçevre danışmanlık hizmetinde yer alan görevlilere örnek olarak; çevre mühendisi, kimya mühendisi, biyolog, toprak uzmanı, hidrojeolog ve peyzaj mimarı verilebilir. İşletmelerin çevre izinlerini alabilmeleri adına şirketimiz ile belli bir dönem boyunca sözleşme yapması ve danışmanlık görevi yapan çalışanlarımızın bu doğrultuda şirketi denetlemesi ve uygun görülürse belgeleri temin etmesi sağlanmalıdır. Ayrıca, Çevtaş olarak şirketinizi denetleyen ve şirketin çevre mevzuatına uygun olup olmadığını tespit eden mühendislerimiz, eksiklik ve uyum dışı konuları tesis sorumlusuna rapor olarak sunacak ve bu sorunların giderilmesi adına tesis sorumlusunu yönlendirecek.

Ancak tüm bunlara rağmen eksikliklerini gidermeyen ve yasal mevzuata uyumluluk göstermeyen şirketlerin 15 gün içerisinde yetkili mercilere bildirilmesi gerekmektedir.  Çevre kurallarına uyumluluk göstermeyen tesislerin çevre izni ve çevre lisansı alması mümkün olmayacaktır. 


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret16760