Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Çevre Danışmanlık Nedir ?


 

Birçok canlının yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi adına sağlıklı ve kimyasal atıklardan uzak bir çevreye ihtiyacı olmaktadır. Birçok kurum, kuruluş ve şirketler üretim alanlarında havaya, denize, etrafta yaşayan bütün canlılara zarar vermektedir. Bu zararları önleyebilmek ve şirketlerin sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sürdürebilmeleri adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çevre yönetimi ve çevrenin korunması adına çıkardığı yönetmeliklere işletmelerin uyum sağlaması adına yetkilendirdiği şirketlerden biri olan Çevtaş ile hizmetinizdeyiz.

Öncelikle çevre danışmanlık kavramının ne olduğunu açıklamak gerekirse; 2872 sayılı çevre kanununa göre işletmelerin kanun içerisinde yer alan kurallara uyması gerekmektedir.  Çevre kanunu içerisinde, çevreye kirletici etkisi yüksek düzeyde olan işletmelerin ve çevreye kirletici etkisi olan işletmelerin çevre izni ve lisansı alması zorunlu hale gelmiştir. Bu işletmelerin çevre danışmanlık hizmeti alma ve işletme içerisinde bir çevre görevlisi bulundurması gerekmektedir. Şirketler veya fabrikalar üretimleri esnasında ortaya çıkan atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde depolanması ve canlıların yaşam alanlarından uzaklaştırılması gerekmektedir. Çevtaş olarak şirketlerin oluşum aşamasından, iş hayatlarını sürdürdükleri aşama da dahil olmak üzere; çevre koruma bilgileri adına olan her aşamada yardım edilmektedir. Çevtaş da online olarak çeşitli izinlerin başvurusunu ve başvuruların onaylanma takibini online olarak yapılabilmektedir. Çevre kanununa göre hizmet veren ve şirketleri bu mevzuatlara uyması  konusunda bilgilendiren ve yönlendiren şirketimiz, kalite politikası olarak müşterilerini üst düzeyde memnun etmeyi amaçlamaktadır. Şirketimizce yapılan çevre danışmanlık sürecinde var olan tesisin çevreye uyumluluğu açısından yılda en az bir kere tetkiki yapılır ve çevre sorumlusu tarafından rapor tutulur.

Tesis içerisinde çevre kanunlarına dair herhangi bir uygunsuzluk tespit edildiğinde tesis yönetimine bilgi verilir ve uygunsuzluğun giderilip, giderilmediğine dair takip başlatılır. Eğer uyarılmasına rağmen uygunsuzluk giderilmezse bu durum en geç 15 gün içinde yetkili makama bildirilmelidir. 


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret16760