Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Çevre Danışmanlık Yapan Firmaların Görevleri

Kurum, kuruluş ve işletmeler eğer kendi kurumları bünyesinde bir çevre birimi oluşturmamışlar ise bir danışmanlık firmasından çevre danışmanlık hizmeti alırlar. Bu ekstradan yapılan bir işlem değil resmi bir zorunluluktur. Bunun ardından iki taraf arasında imzalanan sözleşme ile belirlenen süre müddetinde kurumun bu alandaki tüm çalışmaları, izinleri ve lisans alma süreçleri danışmanlık hizmeti veren firmaya ait olacaktır.

 

                Çevre izinleri ve lisans alma süreci birçok prosedürü içerisinde barındırır. Toplamda üç etaptan oluşan bir süreç olduğundan bahsedebiliriz. Çevre danışmanlık hizmeti veren firmaların gerçekleştirdiği bu üç etap hakkında kısa bir bilgilendirme verelim.

 

                Öncelikli olarak yapılması gereken işlem bir uygunluk yazısı alınmasıdır. Bu konuda ilgili kurum ne ise oraya başvuru yapılmalı ve alınacak izin ile ilgili olacak şekilde bir uygunluk yazısı alınır. Daha sonraki aşama ise geçici faaliyet belgesidir. Bu belgenin de çevre danışmanlık firması tarafından vaktinde alınması da önemli olan bir nokta.

 

                Geçici faaliyet belgesi alabilmek için başvuru yapan çevre danışmanlık firmasından bazı belge ve dokümanlar istenecektir. Firma ile ilgili bazı doküman ve belgelerin yanında danışmanlık tarafından hazırlanması gereken bazı raporlar da istenir. Danışmanlık firmaları bu süreçte geçici faaliyet belgesi için başvuruyu online olarak da yapabilirler.

 

                Üçüncü ve son etapta ise çevre izni ve lisansı aşaması gerçekleştirilir. Daha önceden geçici faaliyet belgesi verilmiş olan firma için en geç 6 ay içerisinde çevre izni ve lisansının verilmiş olması gerekir. Bu konuda çevre danışmanlık firmasının hassas tutum ve takip göstermesi gerekir. Belirli süre içerisinde başvuru yapmayan kurumlar için belirli sürelerde cezalar verilebilmektedir. Bu gibi yönler dikkate alındığında profesyonel bir danışmanlık firmasından hizmet almanız daha da önem kazanıyor.


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.26276.2878
Euro7.37427.4038
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret14204