Slide

  ÇED - Hastane ÇED & AYP   *    Çevre Danışmanlık  *    Arıtma  *    Atık  *    Enerji  *    BEKRA  *     Dip Tarama  *     Biyogaz  *    Madencilik...   Takvim

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Zorunlu Çevre Danışmanlığı

                Kurum, kuruluş ve her türlü işletme için alınmazı gereken izinler ve lisanslar ilgili yönetmelikler ile belirlenmiştir. Bu yönetmelikler açısından yapılan faaliyet ve uygulamaların ilgili yönetmelik ve mevzuatlara uygunluğu ve konuya verilen hassasiyetin kontrolü açısından tüm kurum, kuruluş ve hizmetler bu alanda çalışmalar yapmakta olan resmi çevre danışmanlık hizmeti veren firmalardan yardım almak zorundadırlar.

 

                Çevre danışmanlık firmaları ise işletmenin faaliyetlerini genel anlamda değerlendirmeye alır. Çevre şartları açısından yapılan uygulamaların ne derece sağlıklı olduğu değerlendirilir. Alınan her türlü tedbir ise nitelik açısından incelenir. Ne derece etkili olduğu, amaca ne ölçüde katkı sağladığı da analiz edilir.

 

                Tüm bunların yanında yine tüm kurum, kuruluş ve işletmeler tesis içi senelik iç tetkik programı düzenlemek durumundadırlar. Tabii bu da aynı şekilde çevre danışmanlık hizmeti alınan firma tarafından yerine getirilen bir iş. İşletmelerin nitelikleri ve boyutları bu konuda belirleyici bir faktör olarak geliyor karşımıza. Farklı işletmeler için zorunluluklar da değişiyor. Ancak genel olarak danışmanlık hizmeti almak bir zorunluluk.

 

                Çevre danışmanlık hizmeti almanın bir diğer alternatif yolu ise doğrudan kurum bünyesinde bir çevre yönetim birimi kurmaktır. Ancak kurumlar genel olarak çevre birimi kurmak yerine danışmanlık firmalarından destek almayı daha çok tercih ederler. Bunun sebebi ise farklı yerlerden bir araya getirilen çevre mühendisleri ve uzman elemanların birlikte çalışmaya sevk edilmesinin zaman alması ve sorunlara yol açabilmesidir.

 

               Çevre danışmanlık firmaları tüm kurum ve işletmeler için büyük kolaylıkları da beraberinde getiriyor. Öncelikli olarak bir sözleşme yapılıyor ve bu sözleşme süresince tüm yetkiler, izinler danışmanlık firmasına ait sorumluluklar haline geliyor. Bu ise firma ya da işletmeyi büyük bir külfet ve iş yoğunluğundan kurtarmış oluyor.


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.31055.3317
Euro6.03446.0586
online destek
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret16760